Wystąpili 2015

GOŚCIE SPECJALNI

David Fuhr

Założyciel i prezes firmy konsultingowej ntity GmbH

Ntity GmbH, zajmuje się świadczeniem wyrafinowanych i zaawansowanych usług związanych w obszarze cyberbezpieczeństwa. Z wykształcenia matematyk, specjalizuje się w badaniach kryptografii oraz bezpieczeństwie chmury i sieci. Uwielbia analizować protokoły, jak również złożone standardy techniczne. Posiada b. bogate doświadczenie z realizacji audytów technologicznych i oceny ryzyk technologicznych systemów automatyki przemysłowej - klasy ICS (Industrial Control Systems) – i infrastruktury krytycznej. Pracuje także jako szkoleniowiec, coach i wykładowca.
Fredrik Hult

Executive Advisor w Cyber Resilience Ltd.

Główny doradca w firmie Cyber Resilience, koncentrujący się na obszarze modelu operacyjnego i strategii technologicznej i cyberbezpieczeństwa w branży finansowej, energetycznej i paliwowej. Kierował transformacją organizacyjną cyberbezpieczeństwa w British Petroleum, zajmował stanowiska kierownicze w takich firmach jak Credit Suisse, RBS, ABN Amro. Był doradcą Bank of England w zakresie stworzenia strategii cyberbezpieczeństwa w kontekście regulacji rynku finansowego w Wielkiej Brytanii.

Współtworzył architekturę CBEST – testów cyberbezpieczeństwa. Występuje na konferencjach branżowych i publikuje na tematy technologiczne w Financial Times, The Banker i in.
Mirko Ledic

Regional Director Eastern Europe, Intel Security

At Intel Security Mirko Ledic is responsible for the Eastern European region as the Regional Director. In his role he is responsible for the sales and business development efforts in that region. Mirko joint Intel Security in 2010. During his 5 year tenure at IntelSecurity he also served as a Channel Director in the Emerging Markets region. Mirko has more than 13 years of experience in the IT industry and specifically in developing markets.
Ray Irving

Director, FS-ISAC

Dyrektor regionalny w FS-ISAC. Doświadczony ekspert bezpieczeństwa informacji, przez 3 lata zarządzał ogromnym programem zmiany w obszarze cyberbezpieczeństwa w UBS (350 osobolat i budżet o wartości 80 mln. USD). Wcześniej pracował w obszarze IT Operations Management Program Portfolio, Program i Project Management. W FS-ISAC odpowiada za rozwój społeczności cyber intelligence sharing w Europie i regionie EMEA.
Michael Sutton

VP of Security Research, ZScaler

Doświadczony menedżer bezpieczeństwa IT, który wielokrotnie potrafił skutecznie wskazać właściwe wyzwania stojące przed całą branżą i zaproponować konkretne rozwiązania. Kieruje pracami ThreatLabZ, ośrodka należącego do ZScalera, odpowiedzialnego za badania w zakresie nowych, pojawiających się zagrożeń bezpieczeństwa WWW i wprowadzanie innowacyjnych elementów kontrolnych bezpieczeństwa. Współautor książki |Fuzzing: Brute Force Vulnerabilities”, opublikowanej przez wydawnictwo Addison-Wesley.

PRELEGENCI

Prof. dr hab. inż. Marek Amanowicz

WAT

Prof. dr hab. inż. Marek Amanowicz ukończył Wojskową Akademię Techniczną w roku 1970. Stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk technicznych uzyskał w WAT odpowiednio w roku 1978 i 1990 w dyscyplinie telekomunikacja.

W roku 2001 uzyskał on tytuł naukowy profesora. Bierze aktywny udział w realizacji wielu krajowych i międzynarodowych programów badawczych z zakresu inżynierii systemów teleinformatycznych, łączności ruchomej i satelitarnej, techniki antenowej, modelowani i symulacji, zarządzania sieciami oraz walki elektronicznej, których wyniki przedstawił w ponad 200 publikacjach i opracowaniach. Jest zapraszany do wygłoszenia wykładów w uczelniach i ośrodkach szkolenia w kraju i za granicą, w tym w NATO Defence College w Rzymie. Był wieloletnim wiceprzewodniczącym, a obecnie jest głównym przedstawicielem Polski w Panelu Information Systems Technology Organizacji NATO ds. Badań i Technologii. Jest z wyboru członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii, wiceprzewodniczącym Polskiego Komitetu Narodowego przy Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI oraz członkiem Zespołu Naukowo-Przemysłowego Rady Uzbrojenia. Jest założycielem polskiego oddziału międzynarodowego Stowarzyszenia Armed Forces Communications and Electronics Association i członkiem jego władz.
Artur Barankiewicz

Kierownik Wydziału Analiz i Strategii Bezpieczeństwa Systemów Teleinformatycznych Orange Polska
Jarosław Bartniczuk

Prezes Zarządu, Interguard

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, były oficer Biura Ochrony Rządu: pracował między innymi w Kwaterze Głównej NATO oraz ambasadzie RP w Iranie. Obecnie jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie m.in bezpieczeństwa informacji i ochrony przed inwigilacją drogą elektroniczną.
Piotr Boetzel

Intel Security

Absolwent Politechniki Warszawskiej i SGH, posiada 10 letnie doświadczenie w branży IT. Przed dołączeniem do zespołu Intel Security pracował w IBM gdzie zajmował się systemami do zarządzania serwerami i siecią dla banków, a następnie był architektem w dziale outsourcingu strategicznego. W Intel Security odpowiada za klientów z sektora publicznego, finansowego i edukacyjnego na obszarze Polski.
Michał Bogucki

Dyrektor ds. Technicznych, Wise Networks

Jest związany z Wise Networks Sp. z o.o. - partnera HP o specjalizacji Security. Ekspert z 15-letnim doświadczeniem w dziedzinie analizy ryzyka w systemach IT, a także projektowania i implementacji dopasowanych strategicznie rozwiązań bezpieczeństwa. Posiadacz wielu certyfikatów producenckich jak i niezależnych (ISACA/ISC2). Pasja myślistwa w obszarze APT to wynik zaangażowania w proces tworzenia wiedzy o Threat Intelligence i opracowywania rekomendacji dla wszystkich klientów Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa.
David Brillat

Sales Engineering Manager at Websense

Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa I zabezpieczania dużych organizacji. W Websense od 2009 roku. Nadzorował różnorodne projekty wdrożeniowe w obszarze cybersecurity w Europie, gdzie łączył najlepsze praktyki z wykorzystaniem dostępnych dzisiaj technologii. Wcześniej związany z firmami Internet Security Systems i IBM.
Dr inż. Krzysztof Cabaj

audiunkt na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, Politechnika Warszawska.

Uzyskał tytuł magistra inżyniera w 2004, doktora w 2009 na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, Politechniki Warszawskiej. Aktualnie jest zatrudniony na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na stanowisku adiunkta. Od wielu lat prowadzi zajęcia z przedmiotów takich jak sieci komputerowe, bezpieczeństwa systemów i sieci oraz techniki internetowe. Członek grupy badawczej bezpieczeństwa sieciowego. Instruktor akademii Cisco przy wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych prowadzący kursy CCNA R&S, CCNA Security i CCNP. Jego zainteresowania naukowe związane są z bezpieczeństwem sieciowym, systemami HoneyPot, dynamiczną analizą malware-u oraz możliwościom ich wspomożenia z wykorzystania metod eksploracji danych.
Grzegorz Cenkier

Poczta Polska

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie przetwarzania informacji. Absolwent EDV Schule w Edingen (Niemcy) w zakresie sieci komputerowych rocznik 1997. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w zakresie Zarządzania Audytem i Kontrolą Wewnętrzną w roku 2011. Od ponad 30 lat pracuje w branży informatycznej, a od roku 2007 w audycie i kontroli zajmując się audytem systemów informatycznych. Ekspert Komisji Europejskiej ds administracji CIP Policy Support Programme – Cyfrowej Agendy dla Europy. Wieloletni pracownik Politechniki Warszawskiej odpowiedzialny za budowę systemów informacyjnych oraz dydaktykę w zakresie ETO (Elektronicznej Techniki Obliczeniowej) i Instytutu Podstaw Informatyki PAN w zakresie systemów międzynarodowej, elektronicznej wymiany informacji. Od 1990 do 1995 roku pracował w United Nations Development Programme – Organizacji Rozwoju ONZ, jako Programme Officer w Turcji, Rumunii i Słowacji oraz Polsce, gdzie odpowiadał za systemy informacyjne monitorujące realizację programów w tej Organizacji. Jest wiceprezesem ACFE Chapter Poland i członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz ISSA Polska.
Bartosz Chmielewski

Intel Security

Posiada sześcioletnie doświadczenie na rynku IT w produktach Security. Przed dołączeniem do zespołu McAfee przez pięć lat pracował dla Arrow ECS, dystrybutora rozwiązań IT z bardzo szerokim portfolio. Uczestniczył w wielu projektach związanych z bezpieczeństwem IT i powiązanych z innymi technologiami. Specjalizuje się w rozwiązaniach bezpieczeństwa sieciowego oraz systemach DLP.
Piotr Ciepiela

Senior Manager, Operational Technology (OT/IoT), EY

Współtwórca i lider doradztwa z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej i systemów automatyki przemysłowej na region Europy Środkowej. Prowadził liczne projekty na terenie Stanów Zjednoczonych, Europy oraz obszaru Bliskiego Wschodu.

Uczestniczy w tworzeniu międzynarodowych standardów dotyczących Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa systemów przemysłowych (m.in. ISA oraz NIST). Ekspert Polskiego Radia ds. Infrastruktury Krytycznej i bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Jako jeden z pierwszych na świecie otrzymał certyfikat Global Industrial Cyber Security Professional (GICSP) przyznawany przez GIAC, a jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat CSSA (Certified SCADA Security Architect) przyznawany przez IACRB.

Jako jedna z nielicznych osób w Polsce odbył szkolenie Control Systems Cyber Security Advanced Training zatwierdzone przez U.S. Department of Homeland Security.

Posiada certyfikaty z obszaru zarządzania bezpieczeństwem (CISM, CISA, CISSP, CompTIA Security+, ISO/IEC 27001), architektury korporacyjnej i architektury bezpieczeństwa (TOGAF, SABSA CF), zarządzania projektami (PRINCE2 Practitioner), zarządzania IT (ITIL Service Manager).

Wykładał na najlepszych polskich uczelniach tematykę związaną z bezpieczeństwem systemów kontroli przemysłowej. Autor artykułów z dziedziny bezpieczeństwa systemów kontroli przemysłowej publikowanych m.in. w Harvard Business Review.

Posiada poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „NATO SECRET” oraz „SECRET UE”.
Adam Danieluk

prezes ISSA Polska/Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa IT w First Data Polska SA

Specjalista od ochrony informacji z ponad piętnastoletnim stażem w branży IT. Poprzednio w banku ABN AMRO, Royal Bank of Scotland, w firmach ubezpieczeniowych (Winterthur, Credit Suisse Life & Pensions, ING NN). Posiada praktyczne doświadczenie w obszarze oceny ryzyka systemów teleinformatycznych, zarządzania ciągłością działania. Uzyskał certyfikaty CISSP, CISA, CISM, CTGA, ITIL Foundation. W kręgu jego zainteresowań znajdują się ryzyko operacyjne, ochrona informacji osobowych i danych finansowych, standardy: Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS), zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001 i zarządzania ciągłością biznesu BS 25999, zarządzanie ryzykiem ISO 31000.
Paweł Dobrychłop

ICT Security Manager, Polkomtel

Kieruje Działem Bezpieczeństwa Teleinformatycznego w spółkach Polkomtel i Cyfrowy Polsat, zajmującym się wszelkimi aspektami bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. W branży od 15 lat. Posiadacz certyfikatów CISSP oraz CISM. Współtworzył polski oddział stowarzyszenia ISSA. Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz De Montfort University w Leicester, UK.
Robert Dąbrowski

CISSP, Manager Systems Engineering, Fortinet

Związany z Fortinet od ponad 6 lat. Ma za sobą 20-letnie doświadczenie w branży IT. Brał udział w wielu projektach bezpieczeństwa IT na etapie przygotowania koncepcji i realizacji. Za największe wyzwania w projektach sieciowych uważa zapewnienie efektywnego skalowania platform przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.
Przemysław Dęba

Dyrektor Bezpieczeństwa
Systemów Teleinformatycznych Orange
Grzegorz Długajczyk

Departament Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym w ING Bank Śląski

Jest osobą z bogatym, ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie projektowania i zarządzania bezpieczeństwem złożonych systemów teleinformatycznych, komponentów sieci oraz ochrony informacji w dużych organizacjach. Grzegorz ukończył z wyróżnieniem Wydział Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej na kierunkach inżynierii oprogramowania oraz informatykę stosowaną. Jest również absolwentem Wydziału Finansów i Ubezpieczeń na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Brnie, gdzie ukończył Międzynarodowe Studia Menedżersko-Finansowe. Pracę zawodową rozpoczynał w administracji publicznej jako administrator sieci, a następnie tworzył i kierował działem IT. Dalsze doświadczenia i rozwój zawodowy nabywał kontynuując pracę w jednej z największych firm ubezpieczeniowych w USA, odpowiadając za bezpieczeństwo danych. Prowadził również projekty informatyczne dla dużej instytucji finansowej w Polsce. Od 2010 roku pracuje w ING Bank, gdzie jest koordynatorem działań związanych z aspektami bezpieczeństwa informacji i zarządzania ryzykiem IT. Grzegorz w zakresie wiedzy merytorycznej dot. CYBER SECURITY potwierdził szereg wyróżnień, zdając egzaminy w obszarze: CPEH – Certified Professional Ethical Hacker, CNFE – Certified Network Forensics Examiner, CVA – Certified Vulnerability Assessor. Jest również CSLO - Certified Security Leadership Officer, którego certyfikacja jest akredytowana przez National Security Agency (CNSSI-4014) oraz CISSO - Certified Information Systems Security Officer z akredytacją NSA (NSTISSI-4011, CNSSI – 4012).


Grzegorz Flak

Członek Zarządu Apius Technologies SA

Absolwent Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Od 16 lat zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w sieciach komputerowych. Posiada certyfikaty CISSP i CISA. Jest współzałożycielem spółki Apius Technologies, w której współtworzył strategię firmy w zakresie projektowania i wdrażania systemów bezpieczeństwa informacji.

Specjalizuje się w audytach i testach bezpieczeństwa systemów informacyjnych klientów, szczególnie w bankowości elektronicznej. Prelegent na konferencjach z obszaru bezpieczeństwa IT.

Pasjonują go socjotechniczne i techniczne metody pozyskiwania wartościowych danych. Jego domeną jest ochrona poufności i integralności informacji w przedsiębiorstwach.
Przemysław Gamdzyk

Meeting Designer oraz prezes w spółce Evention

Przez lata dziennikarz i redaktor specjalizujący się w obszarze tematycznym ICT w perspektywie biznesowej, technologicznej, organizacyjnej i ludzkiej. Był redaktorem Computerworld. Współpracował z Polityką i Rzeczpospolitą. Później zajął się rozwojem biznesu. Zawsze za podstawową wartość i fundament swojej działalności traktował tworzenie efektywnych obszarów porozumienia w biznesie – wyrażonych w piśmie, w świecie Internetu czy w formie fizycznych spotkań. Zrealizował w sumie kilkaset projektów wydawniczych i eventowych.

W ciągu kilku lat budował biznes konferencyjny IDG Business Media, był także dyrektorem programów dla kadry kierowniczej w wydawnictwie IDG Poland. Członek Rady Fundacji „Instytut Mikromakro” – ThinkTanku, którego był założycielem. Aktualnie Prezes spółki wyspecjalizowanej w organizacji skutecznych wydarzeń biznesowych. Łącznie blisko 20 letnie doświadczenie w działalności w obszarze mediów rynku teleinformatycznego. Łączy ścisłe wykształcenie i umysł analityczny z szerokim obszarem zainteresowań i wiedzy oraz głębokim szacunkiem dla humanistyki.

Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego – uczeń prof. Władysława Turskiego. Ukończył studia podyplomowe „Komunikacja społeczna” organizowane przez Instytut Badań Literackich PAN i Fundację Upowszechniania Nauk. Uczestniczył w szeregu szkoleń i warsztatów, doskonalących kompetencje menedżerskie, umiejętności prowadzenia projektów i sztukę wystąpień publicznych czy wykorzystania narzędzi komunikacji elektronicznej i interaktywnych przekazów marketingowych.
Marek Gieorgica

Partner Zarządzający CCG

Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ma blisko dziesięcioletnie doświadczenie w komunikacji i public relations. Przez 4 lata pracował w MSWiA jako szef zespołu komunikacji, a następnie rzecznik prasowy. Od 2005 roku pracował w agencji Point of View jako senior project manager. Specjalizuje się w projektach z zakresu komunikacji finansowej oraz kryzysowej.
Łukasz Guździoł

AVP, Functional Risk Management Lead, Technology Risk Officer, Credit Suisse

Odpowiada za zespół zajmujący się oceną ryzyka IT w Credit Suisse. Posiada wieloletnie doświadczenie m.in. w obszarach GRC, analizy ryzyka, audytu IT oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji. W swojej pracy koncentruje się na praktycznych aspektach implementacji dobrych praktyk w zakresie identyfikacji ryzyk IT, wyborze skutecznych sposobów postępowania z ryzykiem i we wdrażaniu efektywnych mechanizmów kontrolnych. Posiadacz kilku certyfikatów (m.in. CISA, LA 27001, ITIL V3, Six Sigma) oraz aktywny członek wielu organizacji branżowych. Współzałożyciel forum Technology Risk and Information Security Wrocław. Pasjonat bezpieczeństwa, internetu i technologii.

Łukasz Hnatkowski

Sekretarz Forum Bezpieczeństwa Transakcji Elektronicznych ZBP i Forum ds. Przeciwdziałania Oszustwom z Wykorzystaniem Kart Płatniczych ZBP.
Koordynuje również prace Forum Technologii Bankowych ZBP i Komitetu Agentów Rozliczeniowych ZBP. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, doktorant w Instytucie Zarządzania Wartością SGH.
Agnieszka Jabłońska-Twaróg

Partner Zarządzający CCG


jest absolwentką Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz SGH. Przez ostatnie dwa lata odpowiadała za komunikację i relacje z mediami w Ministerstwa Skarbu Państwa, gdzie pracowała jako rzecznik prasowy, a następnie także dyrektor Biura Ministra. Wcześniej związana była z telewizją Polsat, gdzie prowadziła serwisy informacyjne Polsat News oraz „Biznes Informacje” i program publicystyczny „Kto ma rację” Polsat Biznes. Pracowała również jako dziennikarka w Pulsie Biznesu, a wcześniej w TVN24.
Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Jako dyrektor regionalny ds. sprzedaży, Michał Jarski jest odpowiedzialny za rozwój działalności Trend Micro w Europie Środkowo-Wschodniej. Michał Jarski pracuje w branży IT od 15 lat i zajmował już szereg stanowisk kierowniczych, odpowiadając za politykę technologiczną i sprzedażową w organizacjach sektora IT. Jarski był dyrektorem regionalnym Ruckus Wireless, Check Point Software Technologies oraz Internet Security Systems (firma przejęta przez IBM w 2006 r.). Do jego kompetencji należało m.in. zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami strategicznymi oraz wprowadzanie firm high-tech na rynek polski i wschodnioeuropejski.
Seweryn Jodłowski

Palo Alto Networks

Inżynier Systemowy z zawodu i zamiłowania. Ponad 10-cio letnie doświadczenie sieciowe oraz technologii IT. Brał udział w wielu ogólnokrajowych projektach infrastrukturalnych. Swoją przygodę z firmą Palo Alto Networks rozpoczął w lutym 2012 roku. Absolwent wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Prywatnie ojciec Maćka i Wojtka oraz entuzjasta sportów ekstremalnych – szczególnie tych które można uprawiać z poziomu kanapy wykorzystując konsolę PS3.
Marcin Kaczmarek

Zespół Bezpieczeństwa Informacji przy Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym przy Politechnice Wrocławskiej, CISA (McKey IT)

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej Od ponad 20 lat w branży IT, w tym od około 11 lat w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa i informatyki śledczej - jako niezależny ekspert. Członek ISACA Katowice, OWASP. Biegły sądowy w zakresie informatyki przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma podmiotami jako administrator, niezależny konsultant bezpieczeństwa, informatyki śledczej i audytor. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm z zakresu bezpieczeństwa i bezpiecznej administracji.
Obecnie pracuje w Zespole Bezpieczeństwa Informacji przy Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym przy Politechnice Wrocławskiej.
Piotr Kalbarczyk

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Informatycznego w Departamencie Bezpieczeństwa, PKO Bank Polski
Maria Kamińska

Manager Bezpieczeństwa Informacji, Lux-Med

W Pionie Informatyki i Projektów LUX MED odpowiedzialna za zapewnienie wymagań bezpieczeństwa dla systemów IT wspierających procesy biznesowe. W branży bezpieczeństwa od 2000 roku, początkowo w sektorze technicznej i fizycznej ochrony mienia. Od 2006 w CM LIM Invest Sp. z o.o. , następnie w CM LIM Sp. z o.o. wspierała budowę Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w zakresie kontroli uprawnień dostępu do informacji przetwarzanych w systemach IT. Zarządza bezpieczeństwa informacji proaktywnie przez kreowanie i wdrażanie nowych standardów, szkolenia, organizowanie testów, audytów i przeglądów. Współtworzyła Akademię IT LUX MED. W ramach studiów podyplomowych (SGH i WWSI) analizowała rozwój świadomości o bezpieczeństwie danych w kontekście zmian organizacyjnych przedsiębiorstw oraz zaprojektowała aplikację do zarządzania ryzykiem. Posiada uprawnienia audytora wg ISO 9001, ISO 27001, ISO 20000-1:2011.
Piotr Kijewski

Head of CERT Polska a part of NASK

Previously for many years he was in charge of multiple projects and security research in the CERT Polska team. His interests include threat intelligence, malware analysis, botnets and honeypots. Piotr has engaged in many different innovative network security projects, both at the national and international level (including EU FP7, NATO and ENISA projects). Active in incident response, Piotr also orchestrated and coordinated the takedown of multiple botnets. Author of a couple of dozen publications and articles on network security, as well as frequent speaker and panelist at conferences both in Poland and abroad (including FIRST, NATO Cyber Defense Workshop, Honeynet Project Workshop, Microsoft Digital Crimes Consortium, MSRA and APWG eCrime). In 2011, Piotr set up the Polish Chapter of the Honeynet Project.
Andrzej P. Kleśnicki

Technical Account Manager for Central Eastern Europe, Qualys

Andrzej P. Klesnicki is a Technical Account Manager for Central and Eastern Europe at Qualys. He has over 8 years of experience in Information System Security and is responsible for business development within the CEE region. Immediately prior to joining Qualys, Andrzej was CISO at eurobank where he was responsible for ensuring the information security architecture, information system security compliance, risk management, technology controls and disaster recovery within the financial institution. His role at eurobank and other organisations as security consultant has given him a unique perspective on the security challenges faced by these industries and the steps required to reduce IT security risks. He was also an Information Security and Compliance Auditor for the Polish Cooperative Banks and other organizations in various vertical sectors. Andrzej is an alumnus of Wroclaw University of Technology and holds both CISM and ISO 27001 Lead Auditor certifications.
Sebastian Klimczak

CIO, PSE

Piastuje stanowisko dyrektora departamentu teleinformatyki w PSE S.A., gdzie zarządza obszarem ITC spółki oraz nadzoruje infrastrukturę teleinformatyczną niezbędną dla funkcjonowania krajowego rynku energii elektrycznej i Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. W latach 2009-2012 dyrektor techniczny w PGE Systemy S.A., wcześniej dyrektor departamentu informatyki i biura infrastruktury IT w BOT Górnictwo i Energetyka S.A. (2005-2009). Pracę rozpoczynał w 1996 roku w Elektrowni Turów S.A. Z sektorem energetycznym związany przez całą dotychczasową karierę zawodową.

Absolwent Indywidualnego Toku Studiów Politechniki Wrocławskiej na kierunkach automatyka i robotyka oraz konstrukcje mechaniczne, a także podyplomowego Studium Systemów Informacyjnych na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

W latach 2012-14 pełnił funkcję szefa zespołu powołanego w ramach Warsztatów Rynku Energetycznego pod patronatem URE, odpowiedzialnego za opracowanie standardów i założeń dla bezpieczeństwa informacji pomiarowych oraz bezpieczeństwa sieci inteligentnych.
Piotr Kluczwajd

Imperva


Zarządza sprzedażą w Europie Wschodniej od 3 lat. Z tematyką bezpieczeństwa sieciowego, danych i aplikacyjnego związany od 20 lat – odpowiadał i odpowiada za rozwój rynków, sprzedaży i kanału partnerskiego. Członek ISSA.
Marcin Kobyliński

Deputy IT Security Manager, PWPW SA / ISSA Polska


Ekspert i manager bezpieczeństwa teleinformatycznego z ponad 15 letnim stażem.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w branży telekomunikacyjnej, finansowej oraz w sektorze IT. Obecnie pracuje jako Security Manager w PWPW SA. Lider i uczestnik wielu projektów z zakresu bezpieczeństwa informatyki oraz ochrony informacji, posiadacz kilku certyfikatów branżowych (m.in. CISM, CRISC, LA 27001, LA 22301). Posiada doświadczenie m.in. w zarządzaniu bezpieczeństwem i obszarze GRC, analizie ryzyk, compliance oraz projektowaniu i wdrażaniu korporacyjnych systemów zabezpieczeń (m.in. VA, FD, SIEM) wspierających funkcjonowanie systemów ISMS. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, oraz studiów MBA w Wyższej Szkole Zarządzania - The Polish Open University / Oxford Brookes. Członek stowarzyszeń ISSA International oraz ISACA International. Jest również członkiem Komitetu KT182 ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Klaudiusz Korus

Starszy Inżynier Systemowy w FireEye

Klaudiusz K. Korus jest starszym inżynierem systemowy w firmie FireEye. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu sieci teleinformatycznych i systemów bezpieczeństwa. Ukończył Inżynierię
Komputerową na Wydziale Elektroniki i Nowych Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Posiada liczne certyfikaty z branży bezpieczeństwa teleinformatycznego w tym Certified Information Systems
Security Professional oraz Offensive Security Professional. W wolnym czasie realizuje swoje pasje, których ma więcej niż potrzebuje. W ostatnich tygodniach z uwagi na warunki pogodowe mniej grilluje a więcej czasu spędza na pieczeniu chleba.
Kamil Kowalczuk

Ekspert ds. bezpieczeństwa automatyki przemysłowej i IT, Dyrektor Projektu bezpieczeństwa Operation Technology w GK PGE.

Prowadzi między innymi działania w zakresie standaryzacji obszaru bezpieczeństwa automatyki przemysłowej. Od lat związany z sektorem energetycznym, głównie w kontekście bezpieczeństwa systemów sterowania i nadzoru – SCADA, czy Infrastruktury Krytycznej.
Związany z sektorem energetycznym od 2003 roku. Współautor Strategii Bezpieczeństwa IT, prowadził projekt Planów Ciągłości Działania w obszarze IT dla organizacji oraz uczestniczył czynnie przy wdrażaniu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji – ISO 27001. Projektował środowisko testowe oraz scenariusze ataku na potrzeby ćwiczeń Cyber-EXE 2012 w sektorze energetycznym – projekt realizowany pod auspicjami ENISA oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Należy do ISSA Polska, Cloud Security Alliance Polish Chapter oraz organizacji ISACA. Posiada liczne certyfikaty zawodowe między innymi CEH, audytor ISO 27001, czy ITIL.
Aleksander Kroszkin – Sales Engineer w Trend Micro
Od ponad 15 lat związany z branżą IT. Doświadczenie zawodowe i bogatą wiedzę na temat rynku IT zdobywał m.in. w firmach Microsoft i Citrix. W Trend Micro pracuje od 2015 roku. Odpowiada za współpracę z klientami i partnerami przy wdrażaniu rozwiązań Trend Micro – od wczesnego etapu zrozumienia potrzeb klienta aż do definicji rozwiązań, ich projektowania i realizacji.
Mirko Ledic

Dyrektor regionalny w Intel Security

Odpowiedzialny za obszar Europy Wschodniej. Od 5 lat w Intel Security, posiada kilkanaście lat doświadczenia w branży.
Mec. Marcin Maruta

Kancelaria Radców Prawnych

Ekspert w zakresie prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej, szef działu Kontraktów IT w Kancelarii.Posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie dla dostawców i klientów sektora ICT, nadzorował największe kontrakty technologiczne w Polsce o łącznej wartości ponad 10 miliardów złotych. Rekomendowany w Chambers Europe, członek ITechlaw, arbiter PIIT. Wykładowca prawa technologii na uczelniach państwowych i prywatnych (UW, SGH, PAN, Akademia Koźmińskiego)
Jacek Niedziałkowski

Security Services Sales Leader, IBM Polska
Piotr Niemczyk

Prezes Zarządu Niemczyk i Wspólnicy S.A.

Spółka zajmująca się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i weryfikacji informacji o firmach i przedsiębiorstwach. Od 1990 do 1993 roku Dyrektor Biura Analiz i Informacji Urzędu Ochrony Państwa. W latach 1993-1994 Zastępca Dyrektora Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa. W latach 2000-2001 doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - organizator Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej. W roku 2001 podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, odpowiedzialny za telekomunikację. Aktualnie (od 1998 roku, z przerwą w latach 2001-2007) jest ekspertem Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych i wykładowcą akademickim w zakresie technik i metod analizowania i przetwarzania informacji.
Marek Niziolek

Dyrektor IT Grupa Chemiczna Synthos.


Odpowiedzialny za wypracowanie strategii IT oraz wdrożenie zintegrowanego systemu ERP i pełną integrację a następnie automatyzację grupy przy użyciu nowoczesnych narzędzi IT.

Wcześniej projektant sieci komputerowych, kierownik projektu wdrożeń infrastruktury oraz tworzenia i wdrażania dużych systemów aplikacyjnych. Ostatecznie Dyrektor ds. Realizacji Projektów IT sektora przemysłowego w firmie Sygnity.

Pasjonat innowacji, tworzenia i rozwoju sprawnych organizacji. Miłośnik gór w wielu postaciach – od wędrówek po Beskidach począwszy, poprzez wspinaczkę skałkową, biegi trail i rowerowe wycieczki górskie, aż po wejścia alpinistyczne na najwyższe szczyty Europy.
Adam Obszyński

Senior Systems Engineer, CEE, Infoblox

Wcześniej pracował w Cisco, u kilku integratorów (NXO, MCX, ATM) i operatorów (ATMAN, Polbox, Multinet). Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań sieciowych i aplikacyjnych. W branży od 20 lat. Certyfikowany inżynier CCIE #8557 oraz CISSP. Prowadził prezentacje i warsztaty na wielu konferencjach w kraju i za granicą (m.in. Cisco Live US & EU, Cisco Forum, Cisco Expo, PLNOG, SECURE
Michał Olczak

Członek Zarządu, CTO, Obserwatorium.Biz
Huber Pilarski

Risk Manager - T-Mobile Polska


Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. Zakres jego odpowiedzialności obejmował zarówno zarządzanie bezpieczeństwem, zgodnością jak również zarządzanie ryzykiem korporacyjnym, operacyjnym oraz ryzykiem bezpieczeństwa informacji. Lider i uczestnik wielu projektów krajowych i międzynarodowych w znakomitych firmach z branży finansowej i telekomunikacyjnej. Założyciel ISSA Polska. Hubert Pilarski jest absolwentem Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Ukończył również studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie (EQUIS Accreditation).
Mariusz Przybyła

Konsultant IdM w firmie Quest Dystrybucja

W firmie Quest Dystrybucja jest liderem zespołu zajmującego się projektowaniem i wdrażaniem systemów zarządzania kontami uprzywilejowanymi (PAM) oraz tożsamością i dostępem (IAM). Brał aktywny udział w wielu projektach związanych z wykorzystaniem rozwiązań Dell Software oraz innych producentów. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobywane poprzez pełnienie obowiązków architekta, analityka i osoby biorącej bezpośredni udział we wdrażaniu systemów zarządzania bezpieczeństwem dostępu do informacji czy infrastruktury klucza publicznego (PKI).
Maciej Pyznar

Szef Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Zajmuje się działaniami planistycznymi i programowymi w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej. Absolwent Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Studium Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej. Specjalista w zakresie wykorzystania oceny ryzyka w projektowaniu bezpieczeństwa oraz organizacji ćwiczeń sprawdzających przygotowanie organizacji do działania w warunkach zakłóceń.
Mariusz Sawczuk

Business Solutions Architect w Sevenet.

Z branżą IT związany ponad 10 lat. W swojej karierze prowadził projekty sieciowe obejmujące swoim zakresem wiele technologii, ale koncentrujące się głównie na rozwiązaniach firmy Cisco, Palo Alto, F5 Networks. Specjalizuje się w zagadnieniach bezpieczeństwa sieci. Prelegent na konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT i sieciom takich jak CiscoSecure i CiscoForum. Posiadacz wielu certyfikatów Cisco, jak również innych producentów sieciowych i bezpieczeństwa IT.
Bartłomiej Sienkiewicz

Niemczyk i Wspólnicy
Jacek Skorupka

Information Security and Continuity of Business Manager w Citibank International oraz członek zarządu ISSA Polska

Wcześniej menedżer ds. bezpieczeństwa IT i ciągłości działania w AXA Polska. Odpowiadał za kwestie związane z bezpieczeństwem informatycznym i planowanie ciągłości funkcjonowania organizacji. Jeszcze wcześniej architekt odpowiedzialny za rozwiązania bezpieczeństwa IT u wiodącego polskiego integratora, analityk bezpieczeństwa informacji w czołowym holenderskim banku gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem technologicznym oraz w dziale zarządzania ryzykiem wiodącej firmy doradczej, gdzie zajmował się audytem i bezpieczeństwem IT.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z bezpieczną architekturą IT, audytem systemów informatycznych, zarządzanie ryzykiem i zgodnością. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, uzyskał m.in. tytuły CISA, CISM, CRISC oraz CISSP.
Niedawno otrzymał nagrodę ISSA International Volunteer of the Year.
Marcin Spychała

EBC w krajach CEE, IBM

Od 18 lat związany z rynkiem oprogramowania dla klientów sektora finansowego. Od 8 lat specjalizujący się w systemach bezpieczeństwa. W IBM odpowiadający za rozwój rynku CEE dla rozwiązań przeciwdziałającym przestępstwom finansowym w kanałach elektronicznych. Specjalizuje się w aspektach prawnych zapobiegania fraudom internetowym i wdrażaniu rekomendacji
Damian Starościc

Security Operations Center (SOC) Manager w IBM Client Innovation Center.

Odpowiedzialny za szeroki aspekt funkcjonowania globalnego zespołu analitycznego Managed SIEM.
Skoncentrowany przede wszystkim, ale nie tylko, na ludziach, procesach i technologii. Skutecznie zarządza projektami zarówno w mniejszych firmach jak też dużych środowiskach międzynarodowych.
Absolwent Administracji Publicznej, Zarządzania Przedsiębiorstwem oraz Informatyki Stosowanej. Kompetencje potwierdzone 9 letnim doświadczeniem oraz certyfikatami CISSP, ComTIA S+, ITIL
i Project Management.
Moni Stern

Checkmarx
Krzysztof Szczepański

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Ryzyka , Krajowa Izba Rozliczeniowa
Rafał Szewczyk

Regional Sales Manager, CEE, Infoblox

Wcześniej pracował w Huawei, HP, Alcatel i integratora Dimension Data. Posiada doświadczenie w sprzedaży i pozycjonowaniu biznesowym rozwiązań bezpieczeństwa i sieciowych. W branży od 15 lat. Prowadził prezentacje i warsztaty na wielu konferencjach w kraju i za granicą (m.in. Cisco Forum, Cisco Expo, PLNOG, RONOG)
Daniel Szmurło

Counter Espionage Officer w T-Mobile Polska

Specjalizuje się w ochronie tajemnic przedsiębiorstwa przed szpiegostwem przemysłowym oraz ochronie informacji niejawnych.
Posiada doświadczenie operacyjne w działaniach antypodsłuchowych dla T-Mobile, jak i dla klientów zewnętrznych.
Absolwent Wydziału Prawa UwB. Jako Radca Prawny z 10 letnim doświadczeniem zawodowym zajmuje się aspektami prawnymi związanymi z bezpieczeństwem, co stanowi również przedmiot badań jego pracy doktorskiej.
Jakub Teska

Kierownik Zespołu w Departamencie Bezpieczeństwa w Biurze Bezpieczeństwa Informatycznego w PKO BP

Kierownik zespołu odpowiedzialnego za rozwój i badania nad rozwiązaniami bezpieczeństwa IT. Od 2007 roku związany z Departamentamentem Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego SA. Realizował projekty związane z bezpieczeństwem nowych produktów bankowych, wdrożeniem nowych technologii w Banku oraz implementacją standardów bezpieczeństwa.
Tomasz Wilczyński

Menedżer w Dziale Cyberbezpieczeństwa - Advanced Security Center

Tomasz jest menedżerem w zespole Advanced Security Center funkcjonującego w ramach działu Zarządzania Ryzykiem Informatycznym w firmie EY. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa informacji, w szczególności w realizacji audytów bezpieczeństwa środowisk informatycznych, testów penetracyjnych oraz usług doradczych z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Tomasz ukończył studia doktoranckie z na kierunku Ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, magisterskie w zakresie Telekomunikacji na Wydziale Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Elektrotechniki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia licencjackie z Zarządzania Finansami na Oxford Brooks University.

Jest posiadaczem następujących certyfikatów: CISA (Certified Information Systems Auditor), GIAC Certified Incident Handler (GCIH), GCFA (GIAC Certified Forensic Analyst), GWAPT (GIAC Web Application Penetration Tester), CEH (Certified Ethical Hacker), CCNP (Cisco Certified Network Professional), CCDP (Cisco Certified Design Professional), CCDA (Cisco Certified Design Associate), CCNA Security (Cisco Certified Network Associate - Security), CCNA (Cisco Certified Network Associate), ITIL Foundation.
Marek Wąsowski

Dyrektor Biura Konsorcjum Smart Power Grids – Polska.

Realizuje projekty w zakresie inteligentnych sieci elektroenergetycznych (smart grids). Liderem Konsorcjum jest Politechnika Wrocławska. W latach 1996-2005 pracował na stanowiskach kierowniczych w Polkomtelu, Netii, UPC, Onet.pl. Od 2007 związany z rynkiem produktów bezpieczeństwa, początkowo jako Dyrektor Zarządzający Kroll Ontrack, a na-stępnie w ramach własnej działalności konsultingowej.

Absolwent Politechniki Śląskiej, studia podyplomowe ukończył na Uniwersytecie Śląskim. Od 2011 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej prowadzi prace naukowo-badawcze związane z cyberbezpieczeństwem sieci energetycznych. Autor szeregu publikacji dotyczących zastosowania metodologii security by-design and by-default w projektach smart grids.
Anna Zawadzka

Territory Manager Poland, Raytheon/ Websense
Magdalena Załubska-Król

Partner Zarządzający CCG

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów podyplomowych z zakresu psychologii społecznej Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Relacji Inwestorskich i Komunikacji Finansowej na SGH. Specjalista komunikacji korporacyjnej z doświadczeniem w największych instytucjach finansowych i czołowych agencjach PR. Były zastępca rzecznika prasowego Banku Pekao SA, odpowiadała za relacje z mediami finansowymi i komunikację produktową Banku. Wcześniej w renomowanych agencjach PR.
Artur Ślubowski

Kier. Zespołu Bezpieczeństwa, PKP Informatyka, oraz członek Zarządu ISSA Polska

Członek Zarządu Stowarzyszenia ISSA Polska oraz członek ISSA International (Fellow). Od ponad 16 lat zajmuje się zarządzaniem ryzykiem IT oraz bezpieczeństwem informacji. Pełnił również funkcję Business Continuity Manager, a w obszarze ochrony danych osobowych - Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Doświadczenie zdobywał w firmach z branży telekomunikacyjnej, finansowej oraz energetycznej. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów menedżerskich Szkoły Głównej Handlowej. Audytor ISO 27001 oraz BS 25999, posiada certyfikaty C|CISO, ITIL Foundation, Prince2 Foundation.
Mariusz Żogała

CEE Security Consulting & SI Leader, IBM Polska

Od ponad 25 lat gromadzi doświadczenia w zakresie projektowania, integracji i dostarczania rozwiązań IT, od 11 lat w IBM, gdzie obecnie odpowiada za dostarczanie usług doradczych oraz integrację rozwiązań bezpieczeństwa oferowanych przez IBM w Polsce i Europie Środkowo Centralnej.